Reklama
Tom IX
Tom IX do pobrania Drukuj

Do pobrania pełna wersja tomu IX Studiów Medycznych pobierz pdf

 
REFLEKSJE NA TEMAT KODEKSU ETYKI ZAWODOWEJ POLSKIEJ PIELĘGNIARKI Drukuj

Pełny tekst

Maria Korczak

Autorka przedstawiła wybrane własne przemyślenia dotyczące Kodeksu Etyki Zawodowej. Omówiła podstawowe cele etyki pielęgniarskiej oraz scharakteryzowała model współczesnej pielęgniarki dobrze przygotowanej do zawodu, o dużej wrażliwości etycznej.

Więcej…
 
PIELĘGNIARSTWO - POWOŁANIE? ZAWÓD? NAUKA? Drukuj

Pełny tekst

 Andrzej Malarewicz

 Praktyczna działalność pielęgniarki i położnej jest bardzo szeroka. Każda dziedzina medycyny ma swoją specyficzną problematykę, a zatem kierunek „Pielęgniarstwo” i kierunek „Położnictwo” muszą uwzględniać tę specyfikę i przygotować swoich absolwentów do pracy w różnych specjalnościach. Aby sprostać zadaniom zawodowym, pielęgniarka i położna muszą mieć powołanie do tego zawodu. Mieć powołanie tzn. mieć skłonność, zdolność, zamiłowanie do swojej pracy.

Więcej…
 
ZNACZENIE KOMPLEKSOWEJ REHABILITACJI W INTEGRACJI OSOB NIEPELNOSPRAWNYCH ZE SPOŁECZEŃSTWEM Drukuj

Pełny tekst

 Elżbieta Kamusińska

 W Polsce, podobnie jak w wielu krajach świata, podejmowane są działania, których celem jest stworzenie osobom niepełnosprawnym warunków do rozwoju i udziału w życiu społecznym na równi ze sprawnymi obywatelami. Działania na rzecz integracji tej grupy osób prowadzone są w dwóch obszarach.

Więcej…
 
UPADKI I URAZY WIEKU GERIATRYCZNEGO Drukuj

Pełny tekst

Monika Szpringer, Barbara Wybraniec-Lewicka, Grażyna Czerwiak, Maria Michalska, Jadwiga Krawczyńska

Starzenie się populacji związane jest z wieloma konsekwencjami społecznymi, psychologicznymi, ekonomicznym i politycznymi. Seniorzy znajdują się w grupie znaczących konsumentów świadczeń opieki zdrowotnej i społecznej.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Wyszukiwanie
[ design-cibox ]